Relacja z uroczystości jubileuszowych ks. Stanisława Rospondka Generała, absolwenta Lic. Ogóln. Im. Romualda Traugutta w Częstochowie, autorstwa Zbigniewa Zębika.

Cześć koledzy. Przesyłam Wam moją krótką notatkę z wczorajszego pobytu w Częstochowie. Załączam też zdjęcia, które tam zrobiłem.  Przesyłam też link do krótkiego filmiku, który zrobiłem  z „ręki” aparatem foto.

Notatka:

ZZ 2021 06 28 Ks. Stanislaw_Rospondek_80_55

 

Wczoraj, 27 czerwca 2021 roku, na zaproszenie Księdza Stanisława Rospondka, Generała, wziąłem udział w Mszy Świętej i spotkaniu z okazji 80 rocznicy urodzin i 55 rocznicy Święceń Kapłańskich księdza. Ksiądz Stanisław, to mój kolega szkolny. Razem zdawaliśmy egzamin maturalny w 1960 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Romualda Traugutta w Częstochowie.

Uroczystość  odbyła się w kościele Świętej Jadwigi Śląskiej w Częstochowie.

Po raz pierwszy w życiu wziąłem udział w tak poważnej i pięknej uroczystości. Uroczystość, ważne rocznice, w życiu Stanisława, zaszczycili swą obecnością znakomici przyjaciele, znajomi księdza, w tym generałowie, oficerowie, ministrowie, posłowie, posłanki, prezydent miasta wiele, wiele zacnych ludzi.

Uroczystość filmowano, robiono wywiady z Księdzem Generałem. Wywiady z zaproszonymi gośćmi. Uroczystość wzbogaciły pieśni wybitnych artystów, koncert organowy, orkiestra dęta z Rędzin. Na zakończenie zaśpiewał też Ksiądz Stanisław, swoim, pięknym i potężnym głosem – „Ojczyznę wolną…”

Ksiądz odebrał niezliczoną ilość życzeń. Były też życzenia od Pani Małgorzaty Jackowskiej dyrektor LO im. Romualda Traugutta i naszego wspólnego kolegi maturalnego Grzegorza Opali byłego ministra zdrowia. Życzenia złożone też w imieniu „Trauguciaków”.  Nie sposób wymienić składanych tam życzeń. Było też ważne odznaczenie medalem przez ministra.

Na spotkaniu po mszy, bardzo pięknym spotkaniu, życzeń było jeszcze więcej i ja również dołączyłem się wraz z uściskami.

Załączam troszkę zdjęć zrobionych na szybko. Zrobiłem też krótki filmik aparatem foto, z tzw. „ręki” J

 

Link do filmiku: https://youtu.be/pWJlHyZQ3xg

 

Zbyszek Zębik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *