ROZWAŻANIA RÓŻAŃCOWE – „RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH NIE JESTEŚ SAM”

CO TO JEST „RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH – NIE JESTEŚ SAM”?

„Różaniec świętych − nie jesteś sam” to wspólnotowa modlitwa zainicjowana 2 maja 2020 r. Dziś jednoczy już ponad 11 000 osób, a jej grono stale się powiększa – czekamy także na Ciebie. Wraz z modlitwą rozpoczęliśmy tworzenie unikatowego różańca, który składa się z 5 dziesiątek do samodzielnego połączenia.
O niezwykłej idei łączenia się w modlitwie, a także wyjątkowym różańcu przeczytasz poniżej.

„Różaniec świętych − nie jesteś sam” to modlitwa, która powstała z potrzeby ludzkich serc pragnących codziennie razem powierzać Bogu życie swoje i swoich bliskich, a także losy Polski i świata.
Jeśli czujesz się samotny, zagubiony, doświadczasz smutku, zwłaszcza teraz w obliczu pandemii i wojny na Ukrainie – nie wahaj się. Już dziś zacznij z nami odmawiać „Różaniec świętych – nie jesteś sam” pod przewodnictwem Matki Bożej przez wstawiennictwo polskich świętych i błogosławionych.

Wystarczy jedna dziesiątka odmówiona przez każdego uczestnika.

Przekonaj się, jak wielkie owoce przynosi modlitwa wspólnotowa!
Dzięki niej nigdy nie będziesz sam. O tym jak się zgłosić, możesz przeczytać tutaj.
DLACZEGO WARTO DOŁĄCZYĆ DO MODLITWY?
• To nierozerwalna więź z Maryją, Matką Kościoła, która każdego rozumie.
• Daje poczucie, że nie jestem sam w chwilach, kiedy naprawdę potrzebuję wsparcia.
• Otwiera mnie na Boga i drugiego człowieka.
• Wzmacnia mnie i moją rodzinę – tę z krwi i tę duchową.

Zapraszamy codziennie o godz. 12.00 do wspólnego odmawiania
„Różańca świętych – nie jesteś sam”
Jeśli z uwagi na swoje obowiązki i zmienny plan dnia jest to niemożliwe, można modlić się o innej dogodnej dla siebie porze.
Wg https://www.centrumopatrznosci.pl/rozaniec/co-to-jest-rozaniec-swietych/ oraz Wg https://www.centrumopatrznosci.pl/wp-content/uploads/2021/03/Ro%CC%81z%CC%87aniec-S%CC%81wie%CC%A8tych-Rozwaz%CC%87ania-ro%CC%81z%CC%87an%CC%81cowe-1.pdf

***********************************************************
ROZWAŻANIA RÓŻAŃCOWE – RÓŻANIEC ŚWIĘTYCH „nie jesteś sam”

TAJEMNICE ŚWIATŁA – CHRZEST PANA JEZUSA – na cały miesiąc sierpień.

Gdy więc lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: „Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem. Ma On wiejadło w ręku dla oczyszczenia swego omłotu: pszenicę zbierze do spichlerza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym”. Wiele też innych napomnień dawał ludowi i głosił dobrą nowinę. Lecz tetrarcha Herod, karcony przez niego z powodu Herodiady, żony swego brata, i z powodu innych zbrodni, które popełnił, dodał do wszystkiego i to, że zamknął Jana w więzieniu. Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił na Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”.
Łk 3,15–22

Jezus zaczyna swoją działalność od chrztu w Jordanie. To wymowny znak. Pan ustawia się w kolejce razem z grzesznikami szukającymi duchowego oczyszczenia. Po co Mesjaszowi chrzest Jana?
Ukazuje On w ten sposób cel swojej misji. Przychodzi nie jako sędzia, ale jako zbawca. Staje solidarnie po stronie grzeszników wołających o ratunek, bierze na siebie ich winę.

Jordan jest symbolem rzeki ludzkich brudów, przelanej krwi, wszelkiej nieczystości. To rzeka ludzkiej historii, mojej historii. Jezus przez wcielenie zanurzył się w ludzki los, w nasz los. Przychodzi po to, aby nas oczyścić, uleczyć, zbawić. To zapowiedź krzyża, ale także zmartwychwstania. Zanurzenie oznacza śmierć, wynurzenie – powrót do życia odnowionego mocą Bożą. Nad Jezusem otwiera się niebo, słychać głos Ojca: „Tyś jest mój Syn umiłowany”. To głos Bożej Opatrzności, która nadaje kierunek każdej ludzkiej drodze.
Chrzest Jezusa wskazał ludziom cel Jego misji. Chrzest każdego z nas również był zapowiedzią naszych życiowych dróg. Stanowił dotyk Bożej Opatrzności, która chce nas poprowadzić do celu.
Kto przyjął chrzest, ten stał się dzieckiem Boga i odtąd ma nad sobą otwarte niebo. Niezależnie od tego, jak nisko upadniemy, wiemy, że nie ma takiego dna, na którym nie spotkalibyśmy Jezusa. On jest obok, gdy toniemy w rzece naszych grzechów. Nad każdą ciemną doliną, którą idziemy, otwiera prześwit na swoje królestwo. Od nas tylko zależy, czy wybierzemy pozostanie na dnie czy wynurzenie się razem z Nim.

Panie Jezu, Światłości Świata, dziękujemy Ci za dar naszego chrztu, dzięki któremu Boża Opatrzność ujęła każdego z nas za rękę, by nas poprowadzić przez życie. Dopomóż nam, prosimy, byśmy mogli żyć w łasce tego sakramentu, odnawiaj nasze serca i obmywaj je swoim miłosierdziem.

DZIESIĄTKĘ RÓŻAŃCA ODMAWIAM W PONIŻSZYCH INTENCJACH.

INTENCJE PAPIESKIE ŚWIATOWEJ SIECI MODLITWY NA ROK 2022:
Sierpień – Za małych i średnich przedsiębiorców.
Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

INTENCJE MODLITEWNE WSPÓLNOTY „PROVIDENTIA DEI” NA ROK 2022:
Sierpień – O wierność Chrystusowi i Maryi byśmy pamiętali o ślubach jasnogórskich i trwali na ich straży, w trosce o obecne i przyszłe pokolenia Polaków, za którymi wstawia się bł. kard. Stefan Wyszyński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *