Prezent od Absolwenta z roku 1959 Aleksandra Markowskiego, dla Tauguciaków, będących na zjeździe Absolwentów w dniu 31 maja 2008 roku; na okoliczność Jubileuszu 100. lecia naszego Liceum.

Pełna, w kolorze, twórczość malarska, życie i działalność artysty po wejściu na stronę, wybraniu: zakładki PUBLIKACJE oraz opracowania „Malarz światła: Aleksander Markowski”.
Ze wstępu:
Wspomnienie… Maluję swój ukochany motyw. Jest słoneczne południe. Czas się zatrzymał. Przede mną ścieżka w środku ogrodu, rozedrgane blaskiem i cieniem drzewa… Zbliża się ojciec. Uśmiecha się i mówi: „Światło i powietrze… Tak, to najważniejsze.” „W stronę światła” – tak tytułuję nieustający cykl większości moich obrazów malowanych z natury i z wyobraźni, z marzeń. Wśród nich jest – „W środku nocy”, jasnogórski obraz wotum, poświęcony Matce Bożej i Polsce. A wszystko jest w Słowach Stwórcy: „Niech stanie się światło”. Co chcę wyrazić? To, co ukryte pod sercem: zachwycenie, tęsknotę …
Cały jestem pragnieniem nieskończonym.
(-) Aleksander Markowski

P. S. Dokumentacja z mojego archiwum na okoliczność Jubileuszu 100. lecia istnienia naszego Liceum.


Absolwent rocznika 1959 – Andrzej Witkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *