WPIS “Wiara, Patriotyzm i Sztuka” numer 7-8/2015

REKLAMA WPIS-u - 1

 

 

Na stronie internetowej zamieszczonych jest kilka wybranych artykułów,

po inne zapraszam do lektury w papierowej wersji miesięcznika WPIS.

1/  Zła – ile się tylko da! – Leszek Sosnowski analizuje postępowanie przedstawicieli dzierżącej jeszcze władzę partii w ostatnim czasie i rozważa kwestię moralności w polityce w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych.

Czytaj

2/  Od Zawiszy Czarnego do Anny Walentynowicz – prof. Andrzej Nowak w rozmowie opowiada o polskiej polityce historycznej i wskazuje, jakimi środkami i metodami najskuteczniej tworzyć można pozytywny i pełen dumy wizerunek Polski.

Czytaj

3/  Walka światów: Beata przeciwko Ewie – prof. Witold Modzelewski rozważa symboliczne i rzeczywiste starcie szefowych najważniejszych polskich partii oraz reprezentowanych przez nie sił politycznych.

Czytaj

4/  Za rok Polska znajdzie się w centrum uwagi świata – prof. Krzysztof Szczerski o najważniejszych celach polskiej polityki zagranicznej po jesiennych wyborach – w skali nie tylko europejskiej, ale i światowej, prestiżowych wydarzeniach, które w przyszłym roku będą miały miejsce w Polsce i ich znaczeniu dla budowania międzynarodowego znaczenia naszego kraju.

Czytaj

5/  ZIEMSKI DOM ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II – SANKTUARIUM ŚW. JANA PAWŁA II

Czytaj

6/  Jan Paweł II był skałą promieniującą poczuciem bezpieczeństwa – ks. bp Wiesław Mering przypomina, że w czasach zamętu i dylematów wciąż mamy niezawodnego przewodnika oraz że musimy nie ustawać w wysiłkach zachowania i ocalania Jego Dziedzictwa.

Czytaj

7/  Lekarz nie jest od tego, aby zabijać dzieci – w rok po słynnej sprawie prof. Bogdana Chazana Ewa Rejman rozmawia z nim o bezceremonialnych, a często i kłamliwych atakach na jego osobę, faktycznym przebiegu wydarzeń oraz etosie i prawach lekarzy ginekologów.

Czytaj

UWAGA:

Artykuły umieszczono za zgodą wydawcy miesięcznika WPIS. Strona internetowa www.bialykruk.pl
Wpłaty za prenumeratę na rachunek 68 1240 1444 1111 0000 0936 2370
Adres redakcji: ul. Szwedzka 38, 30-324 Kraków; tel.: 12/260-32-40; 12/254-56-04;
e-mail: marketing@bialykruk.pl