Jan Korcz – miejsca święte w Polsce

Miejsca święte w Polsce – tom V

W latach 2001, 2004, 2007 i 2010 ukazywały się kolejne tomy albumowego przewodnika w opracowaniu red. Jana Korcza pt. Miejsca święte w Polsce,  prezentujące po 100 sanktuariów ze wszystkich diecezji. „Słowa wstępne” do poszczególnych tomów zechcieli napisać: kard. Henryk Gulbinowicz, ks. prałat Zdzisław Peszkowski, bp Józef Zawitkowski i abp Stanisław Wielgus. Natomiast w 2014 r. ukazał się tom piąty, opisujący 120 „miejsc świętych” z terenu całej Polski. Wstępem do tomu V-go zaszczycił czytelników i pielgrzymów abp Józef Michalik, metropolita przemyski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w latach 2004-2014.

Cechą charakterystyczną piątego tomu jest fakt, że posiada on cztery wersje okładek i kontrokładek (ostatnich stron). Na okładce „ogólnopolskiej” widnieje obraz Matki Bożej Śnieżnej – Królowej Rodzin z Jarosławia, a na kontrokładce – zdjęcia trzech kościołów: Bożego Ciała w Głogowie, katedry w Gorzowie  i konkatedry w Zielonej Górze. Wersja „poznańska” ma na okładce obraz św. Józefa z kościoła OO. Karmelitów Bosych z Poznania, a na kontrokładce – bazylikę w Szamotułach. Obraz Świętej Rodziny (kopia wizerunku z Kalisza) z sanktuarium św. Józefa w Kielcach jest umieszczony na okładce wersji „kieleckiej”, na kontrokładce zaś znajduje się sanktuarium Maryjne we Włoszczowie. Czwarta wersja okładki zawiera obraz Matki Bożej Uzdrowienia Chorych z Suserza (diecezja łowicka), a na ostatniej stronie – archikolegiatę z Tumu Łęczyckiego.

Słowem Błogosławieństwa dla czytelników, pielgrzymów i turystów poszczególne wersje opatrzyli: bp Stefan Regmunt z Zielonej Góry, abp Stanisław Gądecki z Poznania, bp Kazimierz Ryczan z Kielc oraz bp Andrzej F. Dziuba z Łowicza. Wybór wersji okładki albumu należy do zamawiającego.

OKŁADKA KSIĄŻKI
jkorcz-miejsca-swietekliknij, aby powiększyć 

Album liczy 568 stron (formatu A-4) i ponad 1300 kolorowych zdjęć.

Cena 120 zł. Koszt przesyłki pocztowej wynosi ok. 18 zł.

Zamówienia można składać w Wydawnictwie „ARSGRAF”, którego prezesem jest Tadeusz Nowacki. 96-300 Żyrardów, ul. Jaktorowska 40, tel.46/ 855 36 47 i 46/ 855 31 62, www.arsgraf.com.pl

Nota o autorze

Jan Józef Korcz urodził się 2 XII 1940 roku w Ziemi Radomskiej. Po skończeniu L.O. im. Jana Kochanowskiego w Radomiu studiował filozofię i teologię na Akademii Teologii Katolickiej (obecnie UKSW) w Warszawie. Jest także absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował w redakcjach pism katolickich (w Dziale Religijnym). W latach  1991-2001 był sekretarzem pallotyńskiego miesięcznika Królowa Apostołów, który w 1997 r. przyjął nazwę Miejsca Święte.

W 1984 r. uczestniczył – wraz z żoną i 3-letnim synkiem – w pieszej pielgrzymce ze Stolicy na Jasną Górę. Trzykrotnie przebywał w Rzymie (m.in. na inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II oraz na kanonizacji o. Maksymiliana Kolbego). Uczestniczył w kolejnych pielgrzymkach Ojca Świętego po ziemi ojczystej. W latach 1997-2003 brał udział w czterech Ogólnopolskich Konkursach Wiedzy o Papieżu Polaku, organizowanych w Lublinie (KUL) i w Świdniku.

Na pielgrzymim szlaku

pdf-icon

Naciśnij na grafikę powyżej, aby przeczytać treść.

Słowo abp. J. Michalika i bp. S. Regmunta

pdf-icon

Naciśnij na grafikę powyżej, aby przeczytać treść.

Spis treści

pdf-icon

Naciśnij na grafikę powyżej, aby przeczytać treść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *